Bisiklet Yolu Olmayınca | Habervole
Habervole
Habervole
Habervole
En Çok Görüntülenenler
Habervole

Bisiklet Yolu Olmayınca Paranı yakma ,kendini zehirleme,dünyayı kirletme,gelecek için, insanlık için BİSİKLETE BİN. Bisiklet Yolu bisikletçilerindir!

    Bisiklet Yolu, “Türkiye’nin bağımsız ve tarafsız bisiklet forumu” amentüsüyle kurulan, bir bisiklet, doğa ve doğa sporları forumudur.

    Bisiklet Yolu, yöneticileri tarafından akçalanacağı sürece, sıfır reklam ilkesiyle yayın yaşamına devam edecektir.

    Bisiklet Yolu, tamamen ücretsiz, reklam amacı gütmeyen tüm doğa ve spor severlere açıktır.

    Bisiklet Yolu, Türkiye’deki bisiklet yollarının yetersizliğini adı ve içeriğiyle protesto eder.

    Bisiklet Yolu, bisikletlileri bir araya getirecek, başkalarını bisiklete özendirecek tüm etkinlik ve oluşumları destekler.

*Yapımı Gayet Kolaydır: Yolun Kenarına, Olmadı D…. Kadar Kaldırımın Tam Ortasına Mavi Bir Şerit Çekiyorsunuz, Karşıdan Karşıya Geçiş Yerlerine De Bir Bisiklet Çiziyorsunuz, Bisiklet Yolunuz Hazır. Kocaeli’nde Böyle En Azından. Ben De Zor Bir Şey Sanırdım.

*İnsanların İnatla, Hatta Kasten Yürüdükleri Yoldur. Karşı Tarafı Uyardığınızda Her Türlü Hakareti İşitebilmek De Mümkün. Eğer Bir Yol Bisikletcisi Ya Da Hobi Kullanıcısı Değilseniz Vurun Kendinizi Ormana, Araziye

*İstanbul’da Bostancı-Pendik Arasında (24 Km), Bostancı-Caddebostan Arasında (5 Km), Küçükçekmece’de (5 Km) Ve Florya Sahilinde (3.5 Km) Bulunan Yollar. Toplam Uzunluğunun 630 Km’ye Çıkarılması Planlanıyor. Aynı Zamanda Çevre Ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun Mecliste, En Uzun Bisiklet Yolunu Yapan İlk 3 Belediyeye Maddi Destek Vereceklerini Açıklamasıyla Tüm Türkiye’de Yavaş Yavaş Da Olsa Artacak Olan Yollar. Tabi Ki Yapılan Yolların Bir Kısmı Çok Göstermelik Gibi Duruyor Ve Ayrıca İnsanların Bu Yolların Kullanımıyla İlgili Bilinçlenmesi De Şart, Ama İlk Etapta Ortada Yolun Olması Gerekiyor.

*Sahile Bilimum Yiyecekle Gelip, Bu Yol Üzerinde Kedi Köpek Besleyen İnsanlara Akıl Fikir Verilmesi Gerekmektedir. Zira Birgün Kediyle Birlikte İyilik Sever İnsanların Üstünden Geçmek Zorunda Kalacağım. Bu Yoldan Başka Amaçlarla Yürüyen Hayvanları Saymıyorum Tabi.

*İzmir’de Bostanlı-Mavişehir Ve İzmir Doğal Yaşam Parkı Arasında 21 Km’lik Beton Asfalt Bisiklet Yolu Bulunmaktadır. Ancak Ülkemizde Sayısı Zaten Nadir Olan Bisiklet Yollarının Hemen Hepsinde Şahit Olacağımız Gibi Buradada Yayaların Neredeyse Her 100 Metrede Bir Yerleştirilmiş Olan Bisiklet Yolu Levhalarına İnatla Bu Yolu Kullandıklarını Görebilirsiniz. Bunun Dışında Milyon Dollarlar Harcanıp Yapılan İzmir Doğal Yaşam Parkında Bisiklet Parkı Maalesef Bulunmamaktadır.

*Karşınızdaki İnsanın Medeni Olup Olmadığını Anlamak İçin En Güzel Yoldur.

Bunun İçin Sadece Bir Adet Bisiklete İhtiyacınız Var. Bisiklete Binin. Ve Ortalama Bir Hızda Herhangi Bir Bisiklet Yolunda, Bisikleti Sürmeye Başlayın. Başka Ülkelerde Nasıldır Bilmem Ama, Türkiye’de Bisiklet Yolu Denen Şeye Biraz Yabancı Bir Toplum Olduğumuzdan Yolunuza Bütün Bir Yolu Kaplayacak Şekilde Ve Ortalama Saatte 0,1 Km Hızla Yan Yana Yürüyen İnsanlar Çıkacaktır. Onlara Denk Geldiğinizde Bisikletin Zili Varsa Zili Çalın, Olmadı ”Pardooooon!” Diye Bağırın. Önce Duymayacaklardır. Daha Fazla Bağırın. Gerekirse ”Heyooooo! Hüüoooop! Aaaaaa!” Gibi Sesler Çıkarın. Evet! Sonunda Kendinizi Farkettirmeyi Başardınız Ama Bütün O Hızınız Ve Enerjiniz Bir Anda Eridi Gitti Tabi. Bu Noktada İnsanlar Size Sanki Yanlış Yapan Sizmişsiniz Gibi Ters Ters Bakacaklardır. Hani Bi ”Tepemize Çıksaydın Bari Hayvan!” Der Gibi. Güzel!

İşte Tam Burada Gayet Sakin Bir Şekilde Deyin Ki: ”Pardon, Ama Bisiklet Yolundasınız.”

Karşınızdaki İnsan Bir Anda ”Aa! Evet. Pardon.” Vs Deyip Edebiyle Kenara Çekilirse İşte O Dalgın Ama Medeni Bir İnsandır. Ama Yok, Hala Bik Bik Kafa Sikmeye Devam Ederse Medeniyetten Nasibini Almamıştır. Derhal Götünün Kenarından Sıyırmak Suretiyle Pedala Basın Gidin. Karşınızda Tekerleği İcat Eden Adamdan Bile Medeniyetsiz Bir İnsan Var. Varın Gerisini Siz Düşünün.

*Önce İnsanına Öğreteceksin Bunun Ne İçin Kullanıldığını, O Yolun Neden Başka Renkte Olduğunu Filan Detaylı Detaylı Anlatacaksın, Üzerinde Bisiklet İşareti Olması Filan Çok Önemli Değil Eğitmeye Çalışacaksın Yine De. Belki O Zaman Bisiklet Sürerken Burda İnatla Yaya Halde Yürüyen İnsanların Ne Üstüme Sürüyon Mınakoduummm Bakışlarından Kurtulabilirsin. Belki O Da.

Bisiklet Yolu Olmayınca

Bisiklet Yolu Olmayınca

Bizim istediğimiz

 

Evet bende bisiklet yolu istiyorum ama yapılmışken en gelişmiş model den olsun, nasıl olsa para harcanıyor bari en doğrusu yapılsın kaldırımlarımız gibi yap boz tahtası olmasın.

Bisiklet Yolu Olmayınca

Bisiklet Yolu Olmayınca Paranı yakma ,kendini zehirleme,dünyayı kirletme,gelecek için, insanlık için BİSİKLETE BİN. Bisiklet Yolu bisikletçilerindir!     Bisiklet Yolu, “Türkiye’nin bağımsız ve tarafsız bisiklet forumu” amentüsüyle kurulan, bir bisiklet, doğa ve doğa sporları forumudur.     Bisiklet Yolu, yöneticileri tarafından akçalanacağı sürece, sıfır reklam ilkesiyle yayın yaşamına devam edecektir.     Bisiklet Yolu, tamamen ücretsiz, reklam amacı […]Benzer Galeriler

Yukar Geri Ana Sayfa