Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
Habervole

SEDEF ŞAHİN’DEN MUHTEŞEM PERFORMANS

SEDEF ŞAHİN’DEN MUHTEŞEM PERFORMANS

Kılıktan kılığa girdi; izleyenleri adeta büyüledi….

Fransız Senarist Eric Assous’un 1998 yılında yazıp, Gencay Gürün’ün Türkçe’ye çevirdiği “Dönme Dolap”da Sinan Albayrak ve Sedef Şahin rol alıyor.  Erkeğin çapkınlık hikayelerinin konu edindiği oyun Özüt Yetkinoğlu Rejisi ile sahneleniyor.

Fransız Senarist Eric Assous’un 1998 yılında yazıp, Gencay Gürün’ün Türkçe’ye çevirdiği “Dönme Dolap” evli ve bir çocuk sahibi Pierre’nin öyküsünü konu alıyor…

Karısı ve oğlu bir haftalığına tatil için şehir dışına çıkan Pierre, çalışmak için Paris’te kalmak zorundadır. Bir haftalığına bekâr bir hayat yaşayacak olan Pierre; güzel, neşeli bir kişiliği olan ve tek başına yaşayan Juliette ile bir akşamüstü barda tanışır. Birbirleri ile konuşmaya başlayan ve kısa zamanda kaynaşan ikili, Pierre’nin daveti üzerine bir şeyler içmek üzere erkeğin evine giderler.

Pierre ile Juliette arasında bir hayli yaş farkı olmasına rağmen, Pierre’in zarafeti ve fiziksel çekiciliği bu farkı kapatmaktadır.

Fakat gece hiç de ikilinin düşündüğü gibi devam etmeyecektir. Adam gece boyunca kadının derdini çözemez. Kadın adamla bir kedi fare oyunu mu oynamaktadır yoksa; bir amaç için mi eve gelmeyi kabul etmiştir? Bu kadın kimdir? Mesleğini bile öğrenemezken kadının uydurduğu kimliklerden hangisine inanabilir? Genç kadının çözülemeyen gizemi belki de büyük bir sırrın habercisidir.

“Dönme Dolap” çapkınlık olgusunu sorguluyor.

Geçtiğimiz cumartesi günü Profilo AVM’de sahnelenen “Dönme Dolap” oyununda güzel oyuncu Sedef Şahin; canlandırdığı entrikacı kimlikleriyle performansıyla adeta devleşti ve izleyenlerden tam not aldı…. Sinan Albayrak da “çapkın adam” kimliği ve özellikle rolünün yanı sıra sesini de mükemmel kullanmasıyla öne çıktı….

28 Aralık’ta Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecek “Dönme Dolap” oyununa yoğun ilgi dikkat çekerken; biletler şimdiden tükendi…

Ocak takvimi şöyle:

04 Ocak Cumartesi: Beykoz A. Mithat Efendi 20.00
11 Ocak Cumartesi: Manavgat 20.30
17 Ocak Cuma: Profilo Salon 2 20.30
18 Ocak Cumartesi: Bursa 20.30
22 Ocak Çarşamba: Torium 20.30
29 Ocak Çarşamba: Duru Tiyatro 20.30


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ