Habervole
En Çok İzlenen Videolar
Habervole
BOKSÖR MUSA AŞKAN YAMAK’DAN BÜYÜK İDDİA

Yumruklarını Dünya Şampiyonu olmak için atacak…

 

 

 

Yarı ağır sıklet boksta WBF ve GBU kemerlerinin sahibi olarak Avrupa-Asya şampiyonu olan Musa Askan Yamak’ın şimdiki hedefi Dünya Şampiyonluğu.

79 kiloda mücadele eden şampiyon boksör, 24 Nisan Cumartesi günü Almanya’nın Augsburg şehrinde Bosna’lı Zdravko Zivkovic ile karşı karşıya gelecek. 37 yaşındaki boksörün 6 galibiyeti bulunuyor. Bu maçları nakavtla kazanan Musa Askan Yamak, hiç yenilmedi. Dünya Altın Kemer maçı için 12 galibiyete ihtiyacı olan şampiyon boksör, rakibini yenerek yoluna devam etmenin planlarını yapıyor.

2021 yılı içinde 4 maça daha çıkacak olan Yamak, 2022 yılında planlanan dünya yarı ağır sıklet şampiyonluğu hedefine bir adım daha yaklaşacak.

Giresun’da doğan, Almanya Münih’te büyüyen Musa Askan Yamak, 12 yaşında başladığı boksta 2017 yılında profesyonelliğe adım atıktan sonra da tüm maçlarını kazandı. Türkiye’de Profesyonel Boks Federasyonu olmadığından dolayı Almanya Profesyonel Boks Federasyonu adına mücadele etse de ringlere Türk Bayrağı ile çıkıyor, İstiklal Marşı’mızı okutuyor.Benzer Videolar

Yukarı Geri Ana Sayfa
Habervole