• DEMET ÖGER’DEN İLGİNÇ DENEYİM
  DEMET ÖGER’DEN İLGİNÇ DENEYİM
 • ŞEBNEM DEMİR’İN TATİL KEYFİ
  ŞEBNEM DEMİR’İN TATİL KEYFİ
 • UĞUR KARAKUZU’DAN KOMEDİ FİLMİ
  UĞUR KARAKUZU’DAN KOMEDİ FİLMİ
 • URIEL’DEN DEV ANLAŞMA
  URIEL’DEN DEV ANLAŞMA
 • SEVGİ YALÇIN’A BÜYÜK ONUR
  SEVGİ YALÇIN’A BÜYÜK ONUR
 • AHSEN ALMAZ’DAN AYRILIK ŞARKISI
  AHSEN ALMAZ’DAN AYRILIK ŞARKISI
 • duqqan’DA LARA RÜZGÂRI
  duqqan’DA LARA RÜZGÂRI
 • MEHMET ÖCAL’DAN YENİ ESER
  MEHMET ÖCAL’DAN YENİ ESER
 • YONTAN KARDEŞLERDEN FLAŞ ATAK
  YONTAN KARDEŞLERDEN FLAŞ ATAK
 • BARBAROS UZUNÖNER’E BÜYÜK İLGİ
  BARBAROS UZUNÖNER’E BÜYÜK İLGİ
""""""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""""""".
Bu kadarına da pes!
Bu kadarına da pes!

Kaynarca ilçesinde marketten aldıkları tavuğun...

TANSU SARI PAZARTESİ BOMBASI
TANSU SARI PAZARTESİ BOMBASI

Beraberlikler gecesi…      ...

DEMET ÖGER’DEN İLGİNÇ DENEYİM
DEMET ÖGER’DEN İLGİNÇ DENEYİM

Matt Dillon’la belgesel çekti…  ...

TANSU SARI PAZAR BOMBASI
TANSU SARI PAZAR BOMBASI

İkinci yarıda Göztepe…    ...

ŞEBNEM DEMİR’İN TATİL KEYFİ
ŞEBNEM DEMİR’İN TATİL KEYFİ

Estesante Beauty markasıyla da başarılarından...

UĞUR KARAKUZU’DAN KOMEDİ FİLMİ
UĞUR KARAKUZU’DAN KOMEDİ FİLMİ

“Me Nokta Ali” izleyiciyle buluştu…...

TANSU SARI CUMARTESİ BOMBASI
TANSU SARI CUMARTESİ BOMBASI

Atalanta’ya dikkat!!!      ...

URIEL’DEN DEV ANLAŞMA
URIEL’DEN DEV ANLAŞMA

Yılbaşı’nda Almanya’da konser verecek…  ...

TANSU SARI CUMA BOMBASI
TANSU SARI CUMA BOMBASI

İzmir’de bol gol….    ...

TANSU SARI PERŞEMBE BOMBASI
TANSU SARI PERŞEMBE BOMBASI

Kadıköy’de bol gol…    ...

SEVGİ YALÇIN’A BÜYÜK ONUR
SEVGİ YALÇIN’A BÜYÜK ONUR

Ödül aldı…      ...

Bu kadarına da pes!
Bu kadarına da pes!

Kaynarca ilçesinde marketten aldıkları tavuğun...

​Bazıları için karantina bir ömür sürüyor
​Bazıları için karantina bir ömür sürüyor

Bazıları için karantina bir ömür...

Murat Deste’den Dev Adım
Murat Deste’den Dev Adım

Sağlıkta büyük transfer….. Ortadoğu Grup...

TANSU SARI ÇARŞAMBA KUPONLARI
TANSU SARI ÇARŞAMBA KUPONLARI

Zor bir gece olacak…  ...

GARİP PLAK’TAN MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ
GARİP PLAK’TAN MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ

Garip Plak çalışmalarına Ankara Oyun...

İşte Seren Serengil’in Kuaförü
İşte Seren Serengil’in Kuaförü

Sanat ve cemiyet hayatının ünlü...

TANSU SARI CUMARTESİ KUPONLARI
TANSU SARI CUMARTESİ KUPONLARI

Zorlu bir futbol gecesi bizi...

""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""".
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
HoReCa’ya Teslimatta Üst Düzey Hijyen ve Sağlık Kontrolleri
HoReCa’ya Teslimatta Üst Düzey Hijyen ve Sağlık Kontrolleri
HoReCa’ya Teslimatta Üst Düzey Hijyen ve Sağlık Kontrolleri Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığı 1990 yılından günümüze sağlıklı ve güvenilir alışverişin adresi olan Metro Türkiye, salgın döneminde aldığı önlemlere Mutfağa Dönüş sürecinde...
10 Haziran 2020 10:21
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haberi Yazdır
""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""".

HoReCa’ya Teslimatta Üst Düzey Hijyen ve Sağlık Kontrolleri

Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığı 1990 yılından günümüze sağlıklı ve güvenilir alışverişin adresi olan Metro Türkiye, salgın döneminde aldığı önlemlere Mutfağa Dönüş sürecinde devam ediyor. Ürünlerin rafa geliş sürecini IFS Gıda Güvenliği Standartlarına göre denetleyen Metro Türkiye, HoReCa müşterilerine en sağlıklı ürünleri ulaştırmak için de sevkiyat önlemlerini üst düzeyde alıyor.

10 Haziran – Normalleşme döneminin başlamasıyla temiz gıdaya erişim oldukça önemli bir konu haline geldi. Tüketicilerin gittikçe artan hassasiyeti, birçok kurumu da bu kapsamda yoğun çalışmalara yönlendirdi. 30 yıldır güvenilir alışverişin adresi olan Metro Türkiye, pandemi döneminde artırdığı hijyen ve kalite uygulamalarını Mutfağa Dönüş sürecindeki sevkiyat operasyonlarında da sürdürüyor.

Metro, mağazalarındaki ürünlerin rafa geliş sürecini, 2014’ten bu yana IFS Gıda Güvenliği Standartlarına göre denetlerken, HoReCa müşterilerine yaptığı sevkiyat ve teslimatlarda da üst düzey önlemler almaya devam ediyor. Bu kapsamda sevkiyat operasyonlarındaki hijyen ve kalite uygulamalarını; “Gıda Güvenliği Uygulamaları”, “Sevkiyat Operasyonunda Önlem ve Uygulamaları”, “Personel Sağlığı & Hijyen Önlem ve Uygulamaları” ve“Temizlik & Dezenfeksiyon Önlem ve Uygulamaları” olarak 4 başlık altında toplayan Metro Türkiye, sevkiyat sürecindeki tüm adımları en güvenilir şekilde sürdürüyor.

Sevkiyat operasyonlarında üst düzey hijyen önlemleri

30 yıldır HoReCa’nın bir numaralı iş ortağı olma vizyonuyla hareket eden Metro Türkiye, Mutfağa Dönüş sürecindeki tüm işletmelere ihtiyacı olan ürünleri sağlıklı ve güvenilir şekilde ulaştırmaya devam ediyor. Bu kapsamda sevkiyat operasyonlarındaki uygulamalarını sıklaştıran Metro Türkiye, teslimat zincirinin tüm halkalarında Acil Durum Temizlik ve Dezenfeksiyon planı kapsamında üst düzey tedbirler alıyor.

 Metro Türkiye Kalite Kontrol Grup Direktörü Tülay Özel

Metro Türkiye’nin sevkiyat süreçlerinde aldığı önemli tedbirler şöyle;

 • Sevkiyat alanlarındaki giriş-çıkışlardan soyunma odalarına, araç gereçlerden kapı ve merdiven kollarına kadar tüm noktalar, günde 6 kez hijyen kontrolünden geçiyor.
 • Sevkiyat operasyonlarındaki tüm personele, Kovid-19 ile ilgili önlemler ve temel hijyen uygulamaları konusunda eğitim verildi. Ayrıca, çalışanların işe gelmeden önce kendi ateşini kontrol etmesi için dijital termometre sağlandı.
 • Tüm araçlar sevkiyattan önce dezenfekte edilirken, araç görevlilerinin maske ve eldiven kullanımı mecburi tutuluyor.
 • Teslim edilecek tüm ürünler uygun sıcaklıklarda çift rejimli, izolasyonlu araçlarla ve uygun sıcaklık koruyucu ekipmanlarla taşınıyor ve ambalajlı olarak sunuluyor.
 • Tüm sevkiyat alanı ve araçlar, günlük temizlik ve hijyen uygulamalarının yanı sıra profesyonel dezenfeksiyon firmaları tarafından soğuk sisleme ya da pülvarizasyon metodu ile 15 günde bir dezenfekte ediliyor ve dezenfeksiyon sertifikası alınıyor.
 • Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı tarafından en az 1 metre olacak şekilde belirlenen sosyal mesafe, Metro’da 1,5 metre olarak tanımlanarak uygulanıyor. Mağazalardaki gıda işleme alanlarında ise, Tarım Bakanlığı tarafından 2 metre olarak belirlenen sosyal mesafe kuralı uygulanıyor.

“30 yıldır olduğu gibi bugün de hijyen ve kalite uygulamalarımız ön planda “

İşin mutfağına dönüş sırasında iş ortaklarının yanında olmaya devam ettiklerini söyleyen Metro Türkiye Kalite Kontrol Grup Direktörü Tülay Özel, “Metro Türkiye olarak, 34 ülkede faaliyet gösteren geniş bir iş ağına sahip olmamızın sağladığı avantajla Horeca sektörünün yeni dönemde nasıl bir yol haritası izlemesi gerektiğini çok yönlü ve detaylı bir şekilde analiz ettik. Bu kapsamda iş ortaklarımızın verimliliklerini desteklemek ve sağlıklı bir şekilde işlerine odaklanmalarını sağlamak için sevkiyat operasyonlarımız kapsamında bir dizi eylem planı hazırladık. Her zaman altını çizdiğimiz gıda güvenliği konusuna, normalleşme döneminde de son derece hassas yaklaşıyoruz. Ürünlerin mağazalarımızdaki raflara geliş sürecinde ve HoReCa müşterilerimize ulaştırdığımız teslimatlarda hijyen ve kalite uygulamalarımızı titizlikle yürütüyoruz. Sevkiyat operasyonlarımızı “Mutfağa Dönüş” sürecinde de iş ortaklarımızın kendi müşterilerine en iyi şekilde hizmet verebilmeleri için, onlara en yüksek faydayı sağlayacak şekilde gerçekleştiriyoruz. Pandemi dönemini nasıl dayanışma içinde geçirdiysek normalleşme sürecini de sektördeki işletmelerin yanında olarak dayanışma ile geçireceğimize inanıyoruz. ” dedi.

Gıda güvenliği olmazsa olmaz

Türkiye’de hizmet vermeye başladığı ilk günden bu yana müşterilerine güvenilir ürünler Metro Türkiye, ürünlerin rafa gelişteki tüm süreçlerini denetliyor. Metro Türkiye, pandemi döneminde de altını çizdiği gıda güvenliği için tedarikçilerinin tesislerindeki üretim sürecini ve hijyen koşullarını kontrol ediyor, çalışmalarını IFS standartlarına göre sürdürüyor. Bakliyat, makarna, kuruyemiş gibi ürünlerden yalnızca uygun şartı sağlayanların satışına onay veren Metro Türkiye, meyve ve sebze reyonundaki ürünlerini de paketli olarak tüketicilerine sunarken et, balık ve bal gibi ürünlerde ise QR kod aracılığıyla yüzde 100 izlenebilirlik sağlıyor.

Metro Türkiye Hakkında

Dünyanın en önemli uluslararası perakende şirketlerinden Metro, Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığı 1990 yılından günümüze, Türk mutfağının daimiyetini sağlama ve gelecek nesillere miras bırakma amacını üstlenmektedir. Metro Türkiye, HoReCa (otel, restoran, kafe) sektörü için bir mutfağı oluşturan tüm hizmetleri sağlarken yaklaşık 4.500 çalışanıyla 21 şehirde, 37 mağazasıyla profesyonellerin kendileri ve iş yerleri için ihtiyaç duydukları 40 bin çeşit ürünü, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek sunmaktadır. Türk mutfağına dair çalışmalarını ekonomik, çevresel ve sosyal etkileri dikkate alarak hayata geçiren ve bu nedenle Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin de sahibi olan Metro Türkiye, et ve balık izlenebilirliğinden sürdürülebilir balıkçılığa, gıda atığı projelerinden Coğrafi İşaretli Ürünler projesine kadar tüm çalışmalarıyla yerel değerlerin kayıt altına alınıp gelecek nesillere miras bırakılmasına katkı sunmayı hedeflemektedir. Metro Chef, Metro Professional, Metro Premium, Aro, Rioba ve Sigma isimli kendi markalarını bünyesinde bulunduran şirket, tüm mağazalarında “Tarladan Çatala” gıda güvenliği yönetim sisteminin kurulmasını esas alan bir standart olan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartlarını da yüzde 100 uygulamaktadır.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa