Habervole
En Çok İzlenen Videolar
Habervole
MESSİ’Lİ ARJANTİN’E SOĞUK DUŞ

MESSİ’Lİ ARJANTİN ARABİSTAN’A YENİLDİ.

Dünya Kupası C Grubunda bugün iki maç oynandı.

Arjantin 1-2 Suudi Arabistan

Meksika 0-0 Polonya

Sonuçları alındı.

A gurubunda Katar-Ekvador maçı ile başlayan 2022 Dünya Kupası Katar’da devam ediyor. B Gurubunda İngiltere’nin İran’ı 6-2 yenmesiyle gözler Arjantin- Suuidi Arabistan maçına çevrildi. Bu maçta da Arjantin lehine fark beklenirken, Suudi Arabistan hem farkı önledi. Hem de büyük bir sürpriz yaparak Arjantin karşısında galibiyeti elde etti.

Futbolda dünya starı L.Messi ile 10 dakikada öne geçen Arjantin, 48. Dakikada Saleh Al Shehri ‘nin golü ile beraberliği sağladı. Golden sonra Suudi Arabistan takımını hafife almaya devam eden Arjantin 53. Dakikada Salem Al Dawsari ile öne geçti. Bu şok gol ile karşısında ciddi rakip olduğunu kabul eden Arjantin bu dakikadan sonra oyunda denge kurup gol arayışlarını artırdı. Başka gol olmayınca ilk devre Suudi Arabistan’ın Arjantin karşısında 2-1 lik üstünlüğü ile sona erdi.

İLK DEVRE ARJANTİN 1-2 SUUDİ ARABİSTAN

İkinci devrede yine futbolun usta ismi Arjantin Teknik Direktörü Scaloni oyuncu değişiklikleri ile oyuna müdahale edip dört oyuncu değişikliği yaptı. Suudi Arabistan Milli Takımı ise Arjantin karşısında elde ettiği galibiyeti korumak ve tarihi başarıyı korumak için ilk devreye göre daha agresif bir oyun oynadı. 6 sarı kart ile maçtaki tüm sarı kartları alan Suudi Arabistan oyuncuları, kırmızı kart görmeden galibiyete ulaştılar.

MESSİ’NİN ÜZÜNTÜSÜ SUUDİ ARABİSTAN GALİBİYETİNİ GÖLGEDE BIRAKTI.

Maçtan sonra Suudi Arabistan’ın galip gelmesinden çok L. Messi’nin üzüntüsü ekranlara yansıdı. Dünya televizyonlarında uzun uzun L.Messi’nin üzgün görüntüleri ekranlara yansırken, Suudi Arabistan’ın gollerinin hatırlatılması bile maça damga vuramadı.  İkinci devrenin yaklaşık 11 dakika fazla oynanması hakemlerin hiç değilse Arjantin’e maçı berabere bitirebilmesi için verilen şans olarak yorumlandı.

Açılış maçında Katar’ın Ekvador’a 2-0 yenilmesi, İngiltere’nin İran’ı 6-2 yenmesi ve Arjantin’in Suudi Arabistan Milli Takımına 2-1 yenilmesi şu ana kadar 2022 Dünya Kupasına başlık olan maçlar olarak dünya futbol tarihi kayıtlarına geçti.Benzer Videolar

Yukarı Geri Ana Sayfa
Habervole