• ZEYNEP DENİZ’DEN FLAŞ ÇIKIŞ
  ZEYNEP DENİZ’DEN FLAŞ ÇIKIŞ
 • İŞTE BİNGÖL ÖDÜL TÖRENİ’NDE KAZANANLAR
  İŞTE BİNGÖL ÖDÜL TÖRENİ’NDE KAZANANLAR
 • NİLAY DORSA SAHNEDE ESTİ
  NİLAY DORSA SAHNEDE ESTİ
 • ŞAHSENEM’DEN ESKİYE DÖNÜŞ
  ŞAHSENEM’DEN ESKİYE DÖNÜŞ
 • CEFİ’DEN YENİ KLİP
  CEFİ’DEN YENİ KLİP
 • CUDİ HARMAN’DAN YENİ ŞARKI
  CUDİ HARMAN’DAN YENİ ŞARKI
 • Kyäni’DEN DEV ATAK
  Kyäni’DEN DEV ATAK
 • URIEL’DEN NERDESİN SÜRPRİZİ
  URIEL’DEN NERDESİN SÜRPRİZİ
 • EMİN AHMADOV’DAN HEMŞEHRİLERİNE DESTEK
  EMİN AHMADOV’DAN HEMŞEHRİLERİNE DESTEK
 • MAZLUM ZENGİN’DEN İLGİNÇ ÇIKIŞ
  MAZLUM ZENGİN’DEN İLGİNÇ ÇIKIŞ
""""""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""""""".
Bu kadarına da pes!
Bu kadarına da pes!

Kaynarca ilçesinde marketten aldıkları tavuğun...

ZEYNEP DENİZ’DEN FLAŞ ÇIKIŞ
ZEYNEP DENİZ’DEN FLAŞ ÇIKIŞ

“Müziğimle konuşacağım”…      ...

TANSU SARI PAZAR KUPONLARI
TANSU SARI PAZAR KUPONLARI

Kadıköy’de karşılıklı goller…    ...

TANSU SARI NBA KUPONU
TANSU SARI NBA KUPONU

Miami şanslı…      ...

TANSU SARI CUMARTESİ KUPONLARI
TANSU SARI CUMARTESİ KUPONLARI

İlk yarıda Zulte Waregem…  ...

TANSU SARI YİNE KAZANDIRDI
TANSU SARI YİNE KAZANDIRDI

Çarşamba günü futbol kuponunda 5,76;...

İŞTE BİNGÖL ÖDÜL TÖRENİ’NDE KAZANANLAR
İŞTE BİNGÖL ÖDÜL TÖRENİ’NDE KAZANANLAR

3’üncü Bingöl Uluslararası Kısa Film...

NİLAY DORSA SAHNEDE ESTİ
NİLAY DORSA SAHNEDE ESTİ

Nilay Dorsa, Taksim’de bulunan, işletmeciliğini...

TANSU SARI CUMA KUPONLARI
TANSU SARI CUMA KUPONLARI

İlk yarıda ev sahipleri…  ...

TANSU SARI NBA KUPONU
TANSU SARI NBA KUPONU

Milwaukee şanslı…      ...

TANSU SARI PERŞEMBE KUPONLARI
TANSU SARI PERŞEMBE KUPONLARI

Kadıköy’de karşılıklı goller..    ...

Bu kadarına da pes!
Bu kadarına da pes!

Kaynarca ilçesinde marketten aldıkları tavuğun...

​Bazıları için karantina bir ömür sürüyor
​Bazıları için karantina bir ömür sürüyor

Bazıları için karantina bir ömür...

Murat Deste’den Dev Adım
Murat Deste’den Dev Adım

Sağlıkta büyük transfer….. Ortadoğu Grup...

TANSU SARI ÇARŞAMBA KUPONLARI
TANSU SARI ÇARŞAMBA KUPONLARI

Zor bir gece olacak…  ...

İşte Seren Serengil’in Kuaförü
İşte Seren Serengil’in Kuaförü

Sanat ve cemiyet hayatının ünlü...

GARİP PLAK’TAN MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ
GARİP PLAK’TAN MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ

Garip Plak çalışmalarına Ankara Oyun...

TANSU SARI CUMARTESİ KUPONLARI
TANSU SARI CUMARTESİ KUPONLARI

Zorlu bir futbol gecesi bizi...

FASHİON TV GECESİ’NE OKÇU COLLECTION DAMGASI
FASHİON TV GECESİ’NE OKÇU COLLECTION DAMGASI

Moda sektöründe 48 yıllık bir...

""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""".
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
ORHAN BEŞİKTEPE’DEN BÜYÜK ZAFER
ORHAN BEŞİKTEPE’DEN BÜYÜK ZAFER
Üreticiler Sanayiciler ve İş Adamları Konfederasyonu TÜSİKON Olağan Genel Kurulu’nu Ankara da yaptı.           Birlik beraberlik ve demokrasi şöleni içerisinde gerçekleşen olağan genel kurulda oyların tamamını...
15 Nisan 2021 09:56
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haberi Yazdır
""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""".

Üreticiler Sanayiciler ve İş Adamları Konfederasyonu TÜSİKON Olağan Genel Kurulu’nu Ankara da yaptı.

 

 

 

 

 

Birlik beraberlik ve demokrasi şöleni içerisinde gerçekleşen olağan genel kurulda oyların tamamını alarak genel başkanlığa seçilen iş adamı Orhan BEŞİKTEPE genel kurulda bir teşekkür konuşması yaparak şu cümlelere yer verdi.

Sayın Divan Başkanım, Sayın Federasyon ve Dernek Başkanlarım, Değerli Delegeler, Değerli Basın Mensupları,

TÜSİKON 1. Olağan Genel Kurul Toplantımıza hepiniz hoş geldiniz.

Birinci yılı geride bırakmanın mutluluğu ve gururu ile hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Değerli Misafirlerimiz,

Birinci yıl içerisinde, 3 bölgesel federasyon ve 15 dernekle kurduğumuz konfederasyonumuz bugün, biraz sonra aramıza katılacak 1 yeni federasyonla 4 federasyon ve 21 derneğe ulaşmış olacağız. Tabii ki, büyüme sürecimiz sadece rakamlardan ibaret değil. Gerek gündemdeki konulara yaklaşımımız, gerekse günlerdir inançla ve kararlılıkla hayata geçirdiğimiz sosyal sorumluluk çalışmalar sonucunda, kamuoyunda ve karar mercilerinde fikirlerine önem verilen bir kuruluş olmayı da başardık.

Bu başarılar kolay elde edilmedi. Hepsini bir mücadele ve büyük fedakârlıklarla elde ettik. Kendi şirketlerimize, ailemize ayırabileceğimiz zamanı ve olanakları TÜSİKON un güçlenmesi aynı zamanda da faaliyetlerini zenginleştirmesi için seferber ettik. Bütün faaliyetlerimizi mütevazi bütçelerle ama tarafsız kalabilmenin gönül rahatlığıyla gerçekleştirdik. KONFEDERASYON olarak kuruluşumuzdan bu yana taviz vermediğimiz gönüllülük, bağımsızlık ve şeffaflık ilkelerimizle; kurumlara ve kişilere değil, konulara ve görüşlere taraf olma anlayışımızla bugünlere ulaştık. Bu gücümüzü de ‘Güçlü Türkiye için çalışan, bünyemizdeki her siyasi görüşten ve her inançtan olan, siz değerli iş insanlarından yani üyelerimizden aldığımızı da bilmenizi istiyorum.

Değerli konuklar,

Her genel kurul, geride bırakılan bir yılın değerlendirmesini içerir. Ancak, yaşadığımız son bir yılın değerlendirmesini yapmak hiç kolay değil. Gündemin aylık değil, haftalık değil, günlük değil hatta saatlik değiştiği bir yılı geride bıraktık. Komşumuz Suriye başta olmak üzere Ortadoğu’da yaşananlar, Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını,terörle mücadele, genel seçime dönüştürülmek istenen sert siyasi söylemlerin yer aldığı gündem takibinde oldukça zorlandığımız bir dönem yaşadık. Yurt içinde bunlar olurken, sınırlarımız dışındaki gelişmeler de çok iç açıcı değildi.

Birçok ülke şiddetli protesto eylemleri ve doğal felaketlerle sarsıldı. Ukrayna’daki gelişmeler bölgemizdeki jeopolitik riskleri yoğunlaştırdı. Yurtdışında sadece siyasi riskler artmadı. ABD Merkez Bankası’nın parasal genişleme politikasını tedricen vazgeçeceğini açıklaması finansal piyasaların ateşini yükseltmiş oldu. İçeride ve dışarıdaki bu yoğun gündemi takip etmek hepimizi üzdü ve yordu. Bu gelişmeler elbette ekonomimizi de olumsuz yönde etkiledi. Piyasaların pandemi tedbirleri sonuçlarına angaje olması, üretim ve yatırımları olumsuz etkiledi. Fakat hızlıca alınan tedbirler ve reformlar geleceğe umut oldu.

Bu amaçla her yıl bir konu üzerinde gerçekleştirdiğimiz çalışmanın bu yılki konusunu ‘KOBİ’lerin Kurumsallaşması ve Verimliliklerinin Arttırılması’ olarak belirledik. Bu çalışmayla KOBİ’lerimizin dünyayla rekabetlerine katkı sağlayacak girişimleri, engel ve sorunlarının ortadan kaldırılması yönünde çaba göstereceğiz.

Değerli Misafirler,

Ekonomide son günlerin en çok konuşulan konusu yüksek faiz. Girişimciler olarak, bizler tabii ki yüksek faiz yerine düşük faizi tercih ederiz. Fakat yüksek faizin bir neden değil bir sonuç olduğunu da çok iyi biliyoruz. Bu nedenle, üretim ve yatırımın önünde bir engel olan yüksek faizlerin, suni ve bu nedenle geçici olabilecek biçimde değil, kalıcı olarak düşürülmesini sağlayacak bir reform programının tartışılacağı ve uygulanacağı bir anlayıştan yanayız.

Muhterem hanımefendiler ve beyefendiler,

Basiretli iş insanları olarak, risklere dikkat ederken olumlu gelişmeleri de gözden kaçırmamamız gerekiyor.

Geçtiğimiz bir yıl içinde olumsuzluklar kadar pek çok olumlu gelişmeye de şahit olduk.

Her şeyden önce dünya ekonomisinde belki riskler tamamen ortadan kalkmadı ama akut risklerin azaldığını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

İçeride ise TL’nin değerindeki istikrarsızlığın ortadan kalkma süreci hepimizi mutlu ediyor. Böylece büyük şirketlerimiz kadar KOBİ’lerimizin de ihracat imkanlarının bu sene daha fazla olabileceğini ümit ediyoruz.

Bugünden yarına nasıl gideceğimize karar vermemiz lazım. Neleri dünde bırakacağız? Bugünün hangi olumlu özelliklerini koruyacağız? Bugüne ait olan neleri değiştirmek istiyoruz? Yarına dair başka nelere ihtiyacımız var?

Yarını kurarken yanımıza daha fazla özgürlük ve daha fazla demokrasi almak istiyoruz. Hukuk devleti ve kuvvetler ayrılığı ve laiklik ilkelerinin çağımızın en ileri yorumuyla uygulanmasını istiyoruz.

2023’te gerçekleştirilecek genel seçimlere kadar yargıda, siyasi partiler yasasında yapısal reformları tamamlamış bir Türkiye arzu ediyoruz.

Dünya ekonomisine daha fazla entegre olmak, daha çok mal ve hizmet satmak istiyoruz.

Aramızdaki gelir uçurumlarının bizi birbirimizden uzaklaştırmasını ve kutuplaştırmasını istemiyoruz. Hiçbir bölgemizin yurdun geri kalanı ile arasında uçurum olmasını istemiyoruz. Dolayısıyla gelirin daha adaletli dağılmasını istiyoruz.

İş dünyasının en önemli sorunları arasında yer alan nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanabilmesi için, üniversitelerimizin eğitim kalitesinin yükseltilmesini istiyoruz.

Nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınların toplumsal hayata, iş hayatına ve siyasete erkeklerle beraber eşit katılmasını istiyoruz.

En çok da bir olmaya, beraber olmaya, beraber gülmeye, beraber üzülmeye devam etmek istiyoruz.

Bu saydıklarımı bizim iktidarlardan talebimiz olarak görmeyin. Ne kadar büyük bir oy çoğunluğu ile gelmiş olursa olsun, bu listenin hayata geçirilmesi sadece iktidarlardan beklenemez.

Biz olmazsak bu koca liste hayata geçmez. Şimdi gençlerin söylediği gibi, “Sen yoksan bir eksiğiz”. Biz TÜSİKON ailesi olarak geleceği birlikte kurmak için üzerimize düşen sorumlulukları aldık, almaya devam ediyoruz.

Bunun için konfederasyonumuzu güçlendirerek ileriye taşımamız gerekiyor.

Sayın Başkanlar, değerli konuklar, değerli basın mensupları,

Sizlerin vaktini çok almamak için faaliyetlerimizden ayrıntılarıyla bahsetmeyeceğim. Girişte dağıtılan faaliyet raporumuzu incelerseniz çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Tüm bu faaliyetlerimizin gerçekleşmesinde genel sekreterlik çalışanlarımızın, ekonomi danışmanımızın, koordinasyon komitesinin, basın danışmanlarımızın, hukuk danışmanlarımızın rolü çok büyük. Ayrıca tüm Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Federasyon Başkanlarımız, bütün faaliyetlerimizde bizlerin yanında oldular. Bu konuda emeği geçenlerin tamamına şükranlarımı sunarım.

Özel bir teşekkürüm de bugünlere gelmemize vesile olan kurucularımıza, görevlerini devretmiş başkan ve yöneticilerimize olacak. Konfederasyonumuzun her aşamasında başarısı için katkı koyan, emeği geçen herkesin önünde huzurlarınızda saygıyla eğiliyorum.

Beni sabırla dinlediğiniz için teşekkür ediyor, olağan genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

Haber: ABDULLAH YİĞİT


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa