• duqqan’DA LARA RÜZGÂRI
  duqqan’DA LARA RÜZGÂRI
 • MEHMET ÖCAL’DAN YENİ ESER
  MEHMET ÖCAL’DAN YENİ ESER
 • YONTAN KARDEŞLERDEN FLAŞ ATAK
  YONTAN KARDEŞLERDEN FLAŞ ATAK
 • BARBAROS UZUNÖNER’E BÜYÜK İLGİ
  BARBAROS UZUNÖNER’E BÜYÜK İLGİ
 • ASİL ÇAĞIL’A BÜYÜK ONUR
  ASİL ÇAĞIL’A BÜYÜK ONUR
 • ÖZEN YILDIRIM’DAN YENİ ŞARKI
  ÖZEN YILDIRIM’DAN YENİ ŞARKI
 • AĞRI’YA WILMA ELLES DAMGASI
  AĞRI’YA WILMA ELLES DAMGASI
 • SEVTAP ÇAPAN’A BÜYÜK ONUR
  SEVTAP ÇAPAN’A BÜYÜK ONUR
 • ZEHRA’DAN YENİ ŞARKI
  ZEHRA’DAN YENİ ŞARKI
 • SELÇUK AKA’YA BÜYÜK ONUR
  SELÇUK AKA’YA BÜYÜK ONUR
""""""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""""""".
Bu kadarına da pes!
Bu kadarına da pes!

Kaynarca ilçesinde marketten aldıkları tavuğun...

TANSU SARI PAZARTESİ BOMBASI
TANSU SARI PAZARTESİ BOMBASI

Napoli yıkılır…      ...

duqqan’DA LARA RÜZGÂRI
duqqan’DA LARA RÜZGÂRI

Lara kendisini dinlemeye gelenleri sesi...

TANSU SARI PAZAR BOMBASI
TANSU SARI PAZAR BOMBASI

Gol pazarı…      ...

TANSU SARI CUMARTESİ BOMBASI
TANSU SARI CUMARTESİ BOMBASI

Beşiktaş puan kaybeder…    ...

MEHMET ÖCAL’DAN YENİ ESER
MEHMET ÖCAL’DAN YENİ ESER

“Kahve Sefası”      ...

TANSU SARI CUMA BOMBASI
TANSU SARI CUMA BOMBASI

Gol gecesi….      ...

YONTAN KARDEŞLERDEN FLAŞ ATAK
YONTAN KARDEŞLERDEN FLAŞ ATAK

Vites arttırdılar…      ...

BARBAROS UZUNÖNER’E BÜYÜK İLGİ
BARBAROS UZUNÖNER’E BÜYÜK İLGİ

Etik Alkol oyunu yüzünden salonlar...

ASİL ÇAĞIL’A BÜYÜK ONUR
ASİL ÇAĞIL’A BÜYÜK ONUR

Yılın koreografı oldu…    ...

TANSU SARI İDDAA’DA DESTAN YAZDI
TANSU SARI İDDAA’DA DESTAN YAZDI

HABERVOLE Yazarı TANSU SARI; perşembe...

Bu kadarına da pes!
Bu kadarına da pes!

Kaynarca ilçesinde marketten aldıkları tavuğun...

​Bazıları için karantina bir ömür sürüyor
​Bazıları için karantina bir ömür sürüyor

Bazıları için karantina bir ömür...

Murat Deste’den Dev Adım
Murat Deste’den Dev Adım

Sağlıkta büyük transfer….. Ortadoğu Grup...

TANSU SARI ÇARŞAMBA KUPONLARI
TANSU SARI ÇARŞAMBA KUPONLARI

Zor bir gece olacak…  ...

GARİP PLAK’TAN MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ
GARİP PLAK’TAN MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ

Garip Plak çalışmalarına Ankara Oyun...

İşte Seren Serengil’in Kuaförü
İşte Seren Serengil’in Kuaförü

Sanat ve cemiyet hayatının ünlü...

TANSU SARI CUMARTESİ KUPONLARI
TANSU SARI CUMARTESİ KUPONLARI

Zorlu bir futbol gecesi bizi...

""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""".
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
SunExpress’ten bir rekor daha
SunExpress’ten bir rekor daha
SunExpress, art arda üçüncü kez tarihinin en yüksek gelirini yakalayarak, 2019’u rekorla kapattı 2020 yazında Avrupa’dan Türkiye’ye 7 milyon koltuk arzı Bu yaz Avrupa’da 14 yeni rota 2020 de Türk...
19 Şubat 2020 00:13
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haberi Yazdır
""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""".

SunExpress, art arda üçüncü kez tarihinin en yüksek gelirini yakalayarak, 2019’u rekorla kapattı

2020 yazında Avrupa’dan Türkiye’ye 7 milyon koltuk arzı

Bu yaz Avrupa’da 14 yeni rota

2020 de Türk turizmi için rekorlar yılı olacak

Bu yıl havacılık ve turizmde 30. yılını kutlayan Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2019 yılında tarihinin en yüksek gelirine ulaşarak rekor kırdığını açıkladı. SunExpress, 2019 yılında bir önceki yıla göre %10 büyüyerek 1.4 Milyar Avro’nun üzerinde gelir elde etti. 2019 yılında taşınan yolcu sayısı 10 milyonu aşarken, doluluk oranı ise %83 olarak gerçekleşti.

İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan SunExpress CEO’su Jens Bischof, SunExpress’in güçlü finansal yapısıyla istikrarlı büyümesini son 3 yıldır üst üste rekorlarla sürdürdüğünü belirtti: “2019’da 1.4 Milyar Avro ile tarihimizin en yüksek cirosunu elde ederek, bir önceki yıla göre yüzde 10’luk bir büyüme gerçekleştirdik. 2019 yılında toplamda 10 milyonun üzerinde yolcu ağırladık. Güçlü finansal yapımız ve turizmdeki uzmanlığımız ile 2020 yılında da Türk turizm taşımacılığının bel kemiği olmaya devam edeceğiz” dedi.

Avrupa ile Türkiye arasında 7 milyon koltuk arzı

Türkiye ile Avrupa arasında hava köprüsü oluşturan SunExpress, 2020 yılında Türkiye dış hat uçuşlarında rekor bir kapasite ile toplamda 7 milyon koltuk sunuyor. Bischof, “Direkt ve tarifeli seferlerle Akdeniz ve Ege bölgelerine en fazla turist taşıyan havayolu şirketiyiz. Bunun yanı sıra rekor sayıda Anadolu kentini Avrupa’ya direkt olarak bağlıyoruz. Bu yaz, Türkiye’de 17 noktadan Avrupa’da 39 destinasyona tarifeli direkt seferler düzenleyeceğiz” dedi.

Antalya’ya rekor koltuk arzı ve 2 yeni rota

Antalya’yı hem iç hem dış hatlarda direkt ve tarifeli seferlerle en fazla noktaya bağlayan hava yolu SunExpress, 2020 yazında Türkiye’nin turizm başkenti ve SunExpress’in merkezi olan Antalya’ya dış ve iç hatlarda toplam 4.5 milyon koltuk ile tarihinin en yüksek arzını gerçekleştiriyor.

Bu yaz Antalya’dan Almanya’nın Bremen ve Fransa’nın Marsilya şehrine ilk kez uçmaya başlayacak olan SunExpress, Antalya – Avrupa uçuş ağındaki birçok destinasyonda frekans artışı sunuyor. Havayolu, Antalya kalkışlı Budapeşte uçuşlarını haftada 6’ya, Viyana uçuşlarını haftada 5’e, Brüksel uçuşlarını haftada 4’e, Prag ve Paris uçuşlarını haftada 3’e, Lyon uçuşlarını ise haftada 2’ye çıkarıyor. SunExpress, 2020 yazında Antalya’yı iç hatlarda 8, dış hatlarda ise 43 destinasyona bağlayacak.

Merkezi Antalya’ya hangar yatırımı yapacaklarını belirten Bischof, “Antalya’nın en büyük ve en fazla istihdam sağlayan şirketlerinden biri olarak, 2021 sonuna kadar hizmete açmayı öngördüğümüz bakım-onarım merkezimiz için ciddi miktarda yatırım yaptık. Bu proje Antalya’da bir ilk olacak ve ilk etapta SunExpress uçaklarına, daha sonra da diğer firmalara hizmet verecek” dedi.

İzmir’e 3.1 milyon koltuk arzı ve 5 yeni rota

SunExpress, 2012 yılında aktarma merkezi ilan ettiği İzmir’e bu yaz toplamda 3.1 milyon koltuk arz ederek İzmir’deki konumunu güçlendirmeye devam ediyor.

İzmir’i dış hatlarda tarifeli ve direkt seferlerle en fazla noktaya bağlayan havayolu SunExpress, 2020 yaz sezonunda uçuş ağına Milano, Ercan (Kıbrıs), Budapeşte, Prag ve Üsküp olmak üzere 5 yeni destinasyon ekliyor. Bu yaz İzmir’den Almanya’nın Frankfurt, Düsseldorf ve Münih şehirlerine günde 3 sefer düzenleyen hava yolu, Paris uçuşlarını haftada 5’e, Londra uçuşlarını haftada 3’e, Dublin uçuşlarını ise haftada 2’ye çıkarıyor. SunExpress, bu yıl İzmir’i iç hatlarda 13 kente, dış hatlarda ise 38 noktaya bağlayacak.

13 Anadolu kentinden Avrupa’nın 17 şehrine

Avrupa’da yaşayan Türklerin karşılıklı aile ziyaretlerini kolaylaştırmak adına 2010 yılından bu yana Anadolu’ya gerçekleştirilen direkt tarifeli uçuşlar, SunExpress’in en hızlı büyüyen pazarı haline geldi. Bischof: “2020 yazında 1 milyona yakın koltuk arzı ile 13 Anadolu kentinden Avrupa’nın 17 şehrine direkt tarifeli seferler sunuyoruz” dedi. SunExpress, bu yazla beraber Adana’dan HamburgViyana ve Brüksel’e, Balıkesir (Edremit) ve Eskişehir’denDüsseldorf’a, Malatya’dan Frankfurt’a ve Konya’dan da Helsinki’ye uçmaya başlayacak.

2020 de Türk turizmi için rekorlar yılı olacak

“Başta Antalya ve İzmir olmak üzere Türkiye ve Avrupa arasındaki uçuşlarımızla Türk turizminin ayrılmaz bir parçası olduğumuzu bir kez daha ortaya koyduk” diyen Bischof, “2019 yılının Türk turizmi için rekor bir yıl olacağını daha önce belirtmiştik. İlk veriler ışığında 2019, Türk turizmi için gerçekten rekorlarla dolu bir yıl oldu. Dünyanın en iyi 5., Türkiye’nin ise en iyi tatil havayolu olan SunExpress’in 2020 için sunduğu bu rekor kapasite artışı, Türk turizminde yeni bir rekor beklentisinin önemli bir göstergesidir” dedi.

1 Mart itibarıyla Eurowings’in yeni CEO’su olarak göreve başlayacağını belirten SunExpress CEO’su Jens Bischof, toplantının sonunda 15 Nisan itibarıyla görevi devralacak olan SunExpress’in yeni CEO’su Dr. Max Kownatzki’yi de tanıttı.

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan ve SunExpress Almanya Genel Müdür Yardımcısı Alper Özen de Bischof’a teşekkür plaketi takdim etti.

                February 18, 2020

SunExpress sets new record in 2019

 • SunExpress closed the year 2019 with a new record, capturing the highest revenue in its history for the third time in a row
 • 7 million seats to Turkey from Europe for 2020 summer
 • 14 new routes in Europe
 • 2020 is set to be a year of records for Turkish tourism

Celebrating its 30th year in aviation and tourism this year, SunExpress, a joint venture between Turkish Airlines and Lufthansa, achieved the highest revenue in its history in 2019, setting a new record. SunExpress grew by 10% in 2019, compared to the previous year and generated a revenue of over 1.4 billion euros. SunExpress welcomed over 10 million passengers on board in 2019 and the load factor was 83%.

SunExpress CEO Jens Bischof, speaking at the press conference organized in Istanbul on February 18th, stated that SunExpress continued its steady growth with its strong financial structure for three years in a row.  “In 2019, we achieved the highest revenue in our history with over 1.4 billion Euros in 2019, a growth of 10 % compared to the previous year. We welcomed over 10 million passengers in 2019. With our strong financial structure and expertise as a leisure carrier, we will continue to be the backbone of air travel for the Turkish tourism industry in 2020.”

7 million seats between Europe and Turkey

With the vision of creating an air bridge between Turkey and Europe, SunExpress offers a record capacity of 7 million seats between Europe and Turkey in 2020 summer. Bischof said, “We are the airline carrying the highest number of tourists to the Mediterranean and Aegean regions with scheduled flights. In addition, we directly connect a record number of Anatolian cities to Europe. This summer, we will operate scheduled direct flights to 39 destinations in Europe from 17 cities in Turkey.”

Record seat capacity to Antalya; 2 new routes

SunExpress, which connects Antalya with the most international destinations with direct scheduled flights, is now offering the highest number of seats in the company’s history to Antalya. As Turkey’s tourism capital and SunExpress’ home base, Antalya will be served with over 4.5 million seats for both domestic and international market during the summer of 2020.

SunExpress, which begins flying from Antalya to Bremen and to Marseille this summer for the first time, will offer an increase in frequency from many destinations on the Antalya to Europe flight network. The airline will increase weekly flights to Budapest to six, Vienna to five, Brussels to four, Prague and Paris to three, and Lyon to two. During the summer of 2020, SunExpress will connect Antalya to 8 domestic destinations and 43 international destinations.

Giving information about their hangar investment in Antalya, Bischof said, “As one of the largest companies and biggest employers in Antalya, we are making a significant investment in our maintenance and repair center, which we expect to be operational by the end of 2021. The project will be a first in Antalya and the center will initially serve SunExpress aircraft and then will start serving other airlines later.”

3.1 million seats to Izmir; 5 new routes

This summer SunExpress continues to strengthen its position in Izmir by offering 1.9 million seats from Europe to Izmir.

SunExpress, the airline that connects Izmir to the highest number of destinations with scheduled and direct flights on international routes, is adding five new destinations in this summer season to its flight network: Milan, Ercan (Cyprus), Budapest, Prague and Skopje. SunExpress offers three daily flights from Izmir to Frankfurt, Düsseldorf and Munich, increasing Paris flights to five per week, London flights to three per week and Dublin flights to two per week. SunExpress will connect Izmir to 13 cities on domestic routes and 38 destinations on international routes this year.

From 13 Anatolian cities to 17 European cities

Bischof highlighted: “Initially, our Anatolian flights were introduced in 2010 for the purpose of facilitating mutual family visits by Turks living in Europe. Since then, these direct scheduled Anatolian flights have continued and become SunExpress’ fastest-growing market. We now offer almost 1 million seats from 13 Anatolian cities to 17 European cities with direct scheduled flights. This summer SunExpress will start flying from Adana to Hamburg, Vienna and Brussels, from Balıkesir (Edremit) and Eskişehir to Düsseldorf, from Malatya to Frankfurt, and from Konya to Helsinki.

2020 is set to be a year of records for Turkish tourism

Bischof stated: “We have proven once again that we are a very important part of Turkish tourism with our flights between Turkey and Europe. We predicted that 2019 would be a record year for Turkish tourism, and so it was. SunExpress is the world’s fifth best leisure airline and Turkey’s best leisure airline, and this record capacity increase by the airline for 2020 is a reflection of a new record forecast in Turkish tourism.”

At the end of the meeting, Jens Bischof, the outgoing CEO of SunExpress, said that he will take over as CEO of Eurowings on March 1 and introduced Dr. Max Kownatzki as the new CEO of SunExpress from April 15. Deputy CEO Ahmet Çalışkan and Deputy CEO of SunExpress Deutschland Alper Özen also presented a gift to Jens Bischof. rts_spdy”:true}},{“4-edge-chat.facebook.com:443”:{“supports_spdy”:true}},{“3-edge-chat.facebook.com:443”:{“supports_spdy”:true}},{“external.xx.fbcdn.net:443”:{“supports_spdy”:true}},{“googleads4.g.doubleclick.net:443”:{“supports_spdy”:true}},{“s0.2mdn.net:443”:{“supports_spdy”:true}},{“upload.facebook.com:443”:{“supports_spdy”:true}},{“video.fsaw2-1.fna.fbcdn.net:443”:{“supports_spdy”:true}},{“video.fsaw2-2.fna.fbcdn.net:443”:{“supports_spdy”:true}},{“5-edge-chat.facebook.com:443”:{“supports_spdy”:true}},{“facebook.com:443”:{“sup


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa