Habervole
En Çok İzlenen Videolar
Habervole
Turgay Kıran’dan Abdürrahim Albayrak’a Taş

Magazin; spor ve cemiyet dünyasının mütevazi ve sevilen ismi Turgay Kıran, İstanbul Daysguide dergisinden Süha Baki’ye net açıklamalarda bulundu. 

Renkli kişiliğiyle her daim ilgi odağı olan ve rahmetli Özhan Canaydın döneminde Galatasaray Kulübü’nde 2’nci Başkanlığı yürüten Turgay Kıran, taraftarın da sevgilisi oldu.

Göreve geldiklerinde kulübün 70 milyon dolar borcu olduğunu ifade eden Turgay Kıran, “Özhan Canaydın örf ve adetlerimize son derece sadık, pırıl pırıl bir iş adamıydı. Ağzından bir laf çıktığı zaman, herkesin dinlediği bir insandı” dedi.

Açıklamalarına kendi üslubuyla devam eden Turgay Kıran, “16 yılda kim Galatasaray’da Başkanlık ve yöneticilik yapmışsa, bu borcun da ortağıdırlar. Bizler saygıyla, sevgiyle insanlara verdiğimiz sözlerle, duruşumuzla vardık. Bugün Türkçe’yi bile zor konuşan yöneticilerimiz var” diyerek Abdürrahim Albayrak’a göndermede bulundu.

Süha Baki’nin “Son dönem transferlerde, kulüpler içinde çok fazla yolsuzluk olduğu konuşuluyor. Siz bunlara nasıl bakıyorsunuz? Bunların yolu nasıl kesilir. Menajerlik sisteminin yeni bir düzene sokulması gerekiyor mu?” sorusuna Turgay Kıran; “Yolsuzluk her zaman vardır. Esasında çok basit önü kesilir ama insanlar çıkar dağıtmak için uğraşıyorlar. Çünkü 1 liralık futbolcu Türkiye’ye 10 liraya satılıyor. 10 liranın 9’unu da paylaşanlar var muhakkak ki bu kadar pahalıya satılıyor. Ben bu tür yaklaşımlara hiç itibar etmedim; çünkü onurum var. Ama sırf bu sebeple bana karşı geliyorlardı. Futbol maalesef bozuldu. Bahis siteleri de maalesef futbolu bozuyor. Futbolun içinde sıkıntılar var. Hırsızlık demiyorum; çünkü hırsızlık olması için tespit edilmiş olması gerekir. Kimse bir şey tespit etmedi bugüne kadar; demek ki kimse ortaya çıkmasını istemiyor bunların. Kaliteli ve kültürlü insanların Başkan veya yönetici olmaları bunları yavaş yavaş değiştirir. Ama değişmemesi için de her şeyi yaparlar ayrıca. Çünkü menfaat durumu var. Ben Türk sporunun ne yazık ki önce çok iyi başlayıp, çok kötü bir döneme düştüğünü; ama o dönemden de yavaş yavaş çıkış içinde olduğunu düşünüyorum. Çıkacaktır da. Ama dediğim gibi kaliteli, kültürlü, duruşu olan yöneticiler gerekir” cevabını verdi.Benzer Videolar

Yukarı Geri Ana Sayfa
Habervole