• KİM TUTAR ESRA SÖNMEZER’İ
  KİM TUTAR ESRA SÖNMEZER’İ
 • ŞENER ŞEN’E BÜYÜK İLGİ
  ŞENER ŞEN’E BÜYÜK İLGİ
 • URIEL’DEN YENİ KLİP
  URIEL’DEN YENİ KLİP
 • OYUNCULUKTAN ŞARKICILIĞA:BENGÜ TOKSÖZ
  OYUNCULUKTAN ŞARKICILIĞA:BENGÜ TOKSÖZ
 • ŞEBNEM DEMİR’E BÜYÜK ONUR
  ŞEBNEM DEMİR’E BÜYÜK ONUR
 • USTA OYUNCULARDAN YOĞUN MESAİ
  USTA OYUNCULARDAN YOĞUN MESAİ
 • NAZAN GÖNÜLTAŞ’TAN GEZEGEN YORUMU
  NAZAN GÖNÜLTAŞ’TAN GEZEGEN YORUMU
 • ESRA SÖNMEZER KENDİNİ AŞTI
  ESRA SÖNMEZER KENDİNİ AŞTI
 • TUZLA’YA AYLA ÇELİK DAMGASI
  TUZLA’YA AYLA ÇELİK DAMGASI
 • YÜCEL UÇAR’DAN İLGİNÇ KARAR
  YÜCEL UÇAR’DAN İLGİNÇ KARAR
""""""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""""""".
Bu kadarına da pes!
Bu kadarına da pes!

Kaynarca ilçesinde marketten aldıkları tavuğun...

KİM TUTAR ESRA SÖNMEZER’İ
KİM TUTAR ESRA SÖNMEZER’İ

Bu kez de dizi oyuncusu...

ŞENER ŞEN’E BÜYÜK İLGİ
ŞENER ŞEN’E BÜYÜK İLGİ

“Zengin Mutfağı” adlı tiyatro oyunuyla...

TANSU SARI PAZAR KUPONU
TANSU SARI PAZAR KUPONU

Brondby yıkılır….      ...

URIEL’DEN YENİ KLİP
URIEL’DEN YENİ KLİP

Sezen Aksu’nun Kaybolan Yıllar şarkısı...

OYUNCULUKTAN ŞARKICILIĞA:BENGÜ TOKSÖZ
OYUNCULUKTAN ŞARKICILIĞA:BENGÜ TOKSÖZ

Ekranların ve beyaz perdenin güzel...

TANSU SARI CUMARTESİ BOMBASI
TANSU SARI CUMARTESİ BOMBASI

Zorlu cumartesi….      ...

ŞEBNEM DEMİR’E BÜYÜK ONUR
ŞEBNEM DEMİR’E BÜYÜK ONUR

Ödül aldı….      ...

TANSU SARI CUMA BOMBASI
TANSU SARI CUMA BOMBASI

Danimarka’da bol gol…    ...

USTA OYUNCULARDAN YOĞUN MESAİ
USTA OYUNCULARDAN YOĞUN MESAİ

Ozan Akbaba; Serdar Orçin ve...

NAZAN GÖNÜLTAŞ’TAN GEZEGEN YORUMU
NAZAN GÖNÜLTAŞ’TAN GEZEGEN YORUMU

Günler, temsil ettiği gezegenin enerjisi...

Bu kadarına da pes!
Bu kadarına da pes!

Kaynarca ilçesinde marketten aldıkları tavuğun...

Murat Deste’den Dev Adım
Murat Deste’den Dev Adım

Sağlıkta büyük transfer….. Ortadoğu Grup...

GARİP PLAK’TAN MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ
GARİP PLAK’TAN MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ

Garip Plak çalışmalarına Ankara Oyun...

TANSU SARI CUMARTESİ KUPONLARI
TANSU SARI CUMARTESİ KUPONLARI

Zorlu bir futbol gecesi bizi...

HAKAN AYSEV’DEN ANLAMLI DAVRANIŞ
HAKAN AYSEV’DEN ANLAMLI DAVRANIŞ

Ünlü tenor Hakan Aysev; depremzedeleri...

İçişleri Bakanlığı’ndan yeni koronavirüs kısıtlamaları!
İçişleri Bakanlığı’ndan yeni koronavirüs kısıtlamaları!

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile...

UMUT KANUNİ’DEN KETOJENİK LEZZETLER
UMUT KANUNİ’DEN KETOJENİK LEZZETLER

Yemek dünyasının parlayan yıldızı Umut...

""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""".
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
YASED Başkanı Ayşem Sargın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı
YASED Başkanı Ayşem Sargın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı
Gençlerimiz ülkemizin sürdürülebilir büyümesi ve küresel rekabetçiliğinde en önemli güvencemiz Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınları olan...
19 Mayıs 2020 01:37
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haberi Yazdır
""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""".

Gençlerimiz ülkemizin sürdürülebilir büyümesi ve küresel rekabetçiliğinde en önemli güvencemiz

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınları olan gençlerimizin ülkemizin sürdürülebilir büyümesi ve küresel rekabetçiliğinde en önemli güvencemiz olduğunu ifade etti.

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.
Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ümidim gençliktedir” sözünü hatırlatan Sargın, Atatürk’ün büyük önem atfettiği gençliğimizin, Türkiye’nin geleceğin dünyasında doğru yerde konumlanmasına etkisini vurgulayarak, “gençlerimiz, yetkinlikleri ve vizyonlarıyla ülkemizin yarınlarında önemli sorumluluklar alacaklar” dedi.
Küresel rekabetin her geçen gün arttığı günümüz koşullarında, yeni dünya düzeninin kazananlarından olmamızın yolu; nitelikli insan kaynağımızı, iş süreçlerimizi ve dijital altyapımızı hızla değişime adapte etmekten, dönüştürmekten geçiyor. YASED olarak, bu dönüşümün en önemli sermayesi olan gençlerimizin gelişimine yapacağımız yatırımların ülkemizin sürdürülebilir kalkınma ve rekabetçiliğine en önemli katkıyı sağlayacağını düşünüyoruz. Tüm Türkiye’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” diye konuştu.

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın

‘Dijitalleşme gündemine hız verilmeli’Yeni dünya düzeninde dijitalleşmenin de önemine değinen Sargın, “Bugün yatırımlarda verimlilik açısından önemli bir konu olan dijitalleşme, içinden geçtiğimiz dönemle birlikte, küresel alanda ülkelerin rekabetçiliğini tanımlayan bir unsur haline geldi. Türkiye’nin ihtiyacı olan yütksek katma değerli yatırımları çekebilmek için önemli bir önkoşul olan dijitalleşmede hızla yol almamız büyür önem taşıyor. Biz YASED olarak, bu alanda üyelerimizin küresel tecrübelerini, iyi uygulama örneklerini, kamu kurumları başta olmak üzere tüm ilgili paydaşlar ile paylaşıyor ve ortak çalışmalar yürütüyoruz. Ülkemizin sürdürülebilir büyümesi ve küresel rekabetçiliği için en önemli sermayemiz, insan kaynağımız. Dünya gündemine yön verecek pozisyonlarda da görmek istediğimiz gençlerimizin yetkinliklerinin geliştirilmesi ve gençlerimizi geleceğin iş dünyasında rekabetçi kılacak alanlarda gerekli fiziksel ve yasal altyapıyı hazırlamamız son derece önemli” ifadelerini kullandı.

Ekonomik toparlanmanın en verimli şekilde gerçekleşmesi ve rekabet gücünün koronavirüsten kaynaklı kriz öncesi dönemden daha üst düzeye getirilmesi için dijitalleşme gündemine hız verilmesi gerektiğini belirten Sargın, şöyle devam etti: “Son 30 yılda yaşadığımız tüm resesyonların sonrasında otomasyona ve dijitalleşmeye verilen önemin arttığını deneyimlemiştik ancak, salgının iş yapış şeklimiz ve iş modellerimizde daha şimdiden yarattığı değişimlerin, bu alandaki gelişimi daha da hızlandırmasını bekliyoruz. YASED olarak 2019-2021 döneminde ‘ülkemizin geleceğine yatırım’ temasıyla belirlediğimiz çalışma alanlarımızdan biri küresel tedarik zincirlerinde ülkemizin payının yükseltilmesi, diğeri ekonomide dijital dönüşüm. Her iki konumuz da, yaşanan süreçle birlikte bugün önceliğimiz haline gelmiştir, ve her ikisinde de başarımızın belirleyicisi gençlerimizin kabiliyetleri ve gayretleri olacaktır.”

YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği

 • YASED, Türkiye ekonomisine yön veren 15’in üzerinde sektörde faaliyet göstermek üzere 5 kıtadan ve 25 ülkeden ülkemize yatırım yapmış ve her biri sektörlerinin en büyük temsilcileri olan uluslararası şirketlerin çatı kuruluşudur.
 • Güçlü temsil gücü: YASED, Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası firmaların ülkemize yapmış oldukları doğrudan yatırımların yaklaşık %85’ini temsil etmektedir. 
 • Türkiye ekonomisinin geleceğine güvenen ve ülkemize yaptıkları uzun vadeli yatırımlarla bu güveni gösteren uluslararası doğrudan yatırımcı şirketler ile birlikte, yatırım ortamının iyileştirilmesine katkıda bulunmak suretiyle uluslararası şirketlerin Türkiye’deki verimliliğini ve ülkemizin rekabet gücünü  ve yatırım cazibesini artırmak amacıyla 38 yıllık bilgi, deneyim ve birikim ile çalışmalarını sürdürmektedir.
 • YASED olarak güçlü üye profilinin sunduğu küresel çaptaki gelişmiş bilgi, deneyim, teknoloji, insan kaynağı ve paydaş ağı sayesinde Türkiye’deki yatırım ortamının yurtdışında tanıtımında “en önemli elçi” ve yatırım ortamı ile ilgili konularda, uluslararası örnek uygulamaların ülkemize yerleştirilmesinde “en etkin referans” ve bilgi kaynağı olarak konumlandırmaktadır.
 • YASED Üyeleri, Türkiye’nin üretiminde, ihracatında, istihdamında büyük rol oynamaktadır. Üyeler,gerçekleştirdikleri yatırımlarla ve Ar-Ge çalışmalarıyla ülkemizde teknolojik altyapının gelişmesinde ve katma değerli üretimin artmasında öncülük etmektedir. Böylelikle Türkiye’nin uluslararası rekabet gücünün ve refah seviyesinin yükselmesine katkı sağlamaktadır.
 • YASED çatısı altında bulunan 17 Çalışma Grubu ve 6 Stratejik Komisyonda üye uluslararası şirketlerin tepe yöneticilerinden oluşan 1.400 kişilik bir insan kaynağı, tüm bilgi, birikim ve küresel tecrübelerini kamuya aktarmak üzere, kamuya bir çözüm ortağı olarak, ortak akılla çok yoğun olarak çalışmalar yürütmektedir.
 • YASED üyesi şirketler, ülke ekonomisinde önemli bir ağırlığa ve iktisadi temsile sahip olup, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasına büyük bir katma değer sağlamaktadır.
 • 2018 İSO 500 listesinin %25’i uluslararası sermayeli şirketlerdir. Uluslararası sermayeli sanayi şirketleri, İSO 500 listesinde yer alan kuruluşların toplam ihracatının yaklaşık yüzde 47’sini, yaratılan katma değerin yüzde 40’ını, istihdamın yüzde 29’unu ve Ar-Ge yatırımlarının yaklaşık yüzde 39’unu gerçekleştirmektedir. 

Neden YASED?

ULUSLARARASI ŞİRKETLERİ ve YATIRIMLARI TEMSİL EDEN GÜÇLÜ, BAĞIMSIZ PLATFORM…

Türkiye ekonomisine yön veren her sektörde ve dünyanın çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren ve her biri kendi alanlarında en büyük olan, Türkiye’deki uluslararası doğrudan yatırımların %85’ini temsil eden üyeleri ile YASED, Türkiye’deki uluslararası doğrudan yatırımcıların en güçlü ve en etkin temsilcisidir. YASED Üyeleri ortak bir vizyonu paylaşmakta, Türkiye’de daha iyi bir yatırım ve iş ortamının yaratılmasına katkı sunmak için proaktif olarak çalışmaktadır.
 

BİRLİKTEN DOĞAN GÜÇ, ETKİNLİK ve SİNERJİ…

YASED, yatırım ortamı ile ilgili ortak konular çerçevesinde, tüm kamu ve düzenleyici – denetleyici kurum ve kuruluşlarla olan ilişkilerinde üyelerine destek verir. Üyeler, ortak menfaatlerinin korunması hususunda sivil toplum kuruluşu çatısı altında birlikte hareket ederek, daha güçlü bir temsil ile çözüme daha etkin ve hızlı bir şekilde ulaşmaktadır.

PAYDAŞLARLA ETKİN İLİŞKİ AĞI…

YASED başta üyeleri olmak üzere kamu kurumları, yabancı misyonlar, medya, üniversite ve akademisyenler, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan geniş paydaş ağı ile güçlü bir ilişki ve iletişim içindedir. Bu sayede YASED’in, gündem konuları, kamu, iş dünyası ve medya nezdinde canlı tutulabilmekte, diğer kurumlarla ortak projeler geliştirilmekte, sorunların çözümleri yönünde stratejik öneriler üretilmektedir. Söz konusu iletişim ağı karar vericiler nezdinde önemli bir farkındalık yaratmakta ve YASED’i güçlü bir ortak ve referans noktası olarak konumlandırmaktadır.

KAMU KURUMLARI NEZDİNDE ETKİN TEMSİL, GÜÇLÜ ve SAYGIN ÇÖZÜM ORTAĞI…

YASED, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra, Türkiye’de ekonomik, iş ve yatırım ikliminin iyileştirilmesi için çözüm önerilerinin geliştirildiği;

 • Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Kurucu Üyeliği / Yönetim Kurulu Üyeliği
 • Gümrük ve Ticaret Konseyi
 • İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV)
 • Milletlerarası Ticaret Odası (ICC)
 • Sanayide Dijital Dönüşüm Platformu Kurucu Üyeliği
 • Ticaret Bakanlığı STK İstişare Kurulu Üyeliği
 • Vergi Konseyi
 • Yatırım Danışma Konseyi (YDK)
 • Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK)

Gibi platformlarda düzenli ve faal olarak temsil edilmekte, üyelerinin görüş ve önerilerini kamu kurumlarına proaktif olarak aktarmaktadır. YASED Ankara Temsilcisi ise kamu kurumları ile tesis edilen güçlü ilişkilere stratejik destek ve takip sağlamaktadır.


YASAMA ve MEVZUAT ÇALIŞMALARINDA AKTİF ROL…

YASED, stratejik öncelikleri ve temsil ettiği üye tabanı doğrultusunda “katılımcı yönetişim anlayışı” ile yapılandırdığı ve üye şirketlerinin dahil olduğu 17 Çalışma Grubu ve 6 Stratejik Komisyon bünyesinde oluşan çalışma gündemini, üyelerinin sektörel sorunlarını, yatırım ve iş ortamına ilişkin beklenti, tespit ve önerilerini, kamu kurum ve kuruluşları nezdinde proaktif ve çözüm odaklı bir şekilde dile getirmektedir. Ankara ile kurulan güçlü ve etkin ilişkiler, yasama, mevzuat ve düzenlemelerin henüz hazırlık aşamasında YASED’i proaktif bir çözüm ortağı ve paydaş olarak konumlandırmakta, yasal ve yönetsel değişiklik ve düzenlemelere yönelik, ilgili Bakanlık ve kuruluşlardan gelen görüş talepleri doğrultusunda Çalışma Gruplarının üye şirketlerinin görüş ve önerileri ile katkı sağlanmaktadır. Kamu kurumları ve Bakanlıklar ile YASED üyelerinin katılımında ortak düzenlenen çalıştaylar ise politika oluşturma süreçlerine destek vermektedir.


SEKTÖREL UZMANLIK, YATAY ve DİKEY YAPILANMA…

YASED, üyelerinin yatırım ortamına dair beklenti ve taleplerinin daha iyi karşılanması, ortak sorunlarının çözümü yönünde sektörel ve yatay Çalışma Grupları ile Stratejik Komisyonları vasıtasıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Aylık düzenli gerçekleştirilen Çalışma Grubu ve Komisyon Toplantıları, CEO Forum Toplantıları, Business Lounge üye etkinlikleri, yıllık Ankara Resepsiyonu ve Üye İstişare Toplantıları, düzenli Konferanslar ve Kamu Çalıştayları aracılığıyla, üye şirketler için farklı ortamlarda istişare platformu yaratılmaktadır.


ANALİTİK ve İKTİSADİ RAPORLAR, İMZA PROJELER ve FAALİYETLER…

YASED, dünyada ve Türkiye’de yatırım ortamına dair makro ve sektörel analizler, uluslararası doğrudan yatırım raporları ve stratejik odaklı “imza projeler” aracılığıyla genel ekonomi, iş ve yatırım ortamı gelişmelerine ilişkin somut, ölçülebilir ve objektif çıktılar ve hedeflere yönelik yol haritaları üretmektedir.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa